İmera 2 "Dio"

     
Karadeniz müziğinin önemli gruplarından İmera, üç yıl aradan sonra 15 şarkıdan oluşan ikinci albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. İmera, hedeflerinin Karadeniz müziğinin itibarını geri kazandırmak olduğunu söyledi.

Hüseyin Ulusan, Merve Büyüktaş, Yıldıray Yanlı’dan oluşan Karadeniz müziğinin popüler gruplarından İmera, 2014 yılında ilk albümü ‘ENA' ile müzik raflardaki yerini almıştı. Grup, 3 yıl aradan sonra ‘Dio' albümüyle sevenlerine yeniden ‘merhaba’ dedi. Albümde 15 parça yer alıyor. Albümün çıkış parçası ‘Tükendim’ dijital platformlarda yayımlandı. Müziklerinde Karadeniz kültürünü tanıtmaya özen gösteren grup, yeni albümünde her biri farklı tarihsel derinliğe sahip 6 anonim eser de seslendiriyor.

ZAZACA BİR PARÇA DA VAR

İmera'nın solisti Hüseyin Ulusan anonim eserler seçerken daha çok eski ve en gelenekselini seçmeye çalıştıklarını belirterek, “Beste yaparken biraz kültürden ayrılma olabiliyor. Anonim şarkılarla bunu dengeliyoruz. Eser seçiminde Karadeniz'i karış karış gezdik. Albümümüzde bir de müziği Zazaca olan Güneydoğu Anadolu bölgesi türküsü var. Şarkıyı Karadeniz sözleri ile değiştirdik. Şarkının ismi: Hüzün. İkinci klibimizi de ona çektik” dedi.